מרגלית כהן - פסיכותרפיסטית בחיפה

מרגלית כהן, פסיכותרפיסטית קלינית בכירה M.A

עו״ס פסיכותרפיסטית, מטפלת מדריכה ומנחה סדנאות בארגונים ובאופן פרטי. בוגרת התכנית ללימודי פסיכותרפיה באוריינטציה פסיכואנליטית במסגרת המחלקה לפסיכולוגיה באוניברסיטת חיפה, חברה באגודה הישראלית לפסיכותרפיה פסיכואנליטית.

בעבר – מטפלת מדריכה ומרכזת אקדמית בשירות הפסיכולוגי בטכניון. פסיכותרפיסטית מרכזת התכנית ללימודי תעודה בפסיכותרפיה פסיכואנליטית באוניברסיטת חיפה. מטפלת, מורה ומדריכה במסגרת לימודי המשך בחוג ללימודי רווחה ובריאות באוניברסיטת חיפה, ובמרכז הקליני הבינתחומי אוניברסיטת חיפה.

כיום –  עוסקת בטיפול ישיר בגישה פסיכודינאמית במבוגרים ומבוגרים מאוחרים (הגיל השלישי) יחידים, וזוגות באוכלוסייה הכללית והדתית. מטפלת ומדריכה במסגרת פרטית וציבורית ביחידים, זוגות, קבוצות תהליך וקבוצות מיקוד.

הארסנל המקצועי שלי מכוון כדי ליצור שינויים והשפעה הן על היחיד והן על הקבוצה ועל קשרי הגומלין בניהם. אני מחשיבה את עצמי כמי שמתמחה בסוגיות של העצמה ועידוד למימוש של המרחב האישי והציבורי בצד חקירת החסמים והפחדים המעכבים התפתחות. אני עוסקת בנושאים של חקירה, חיפוש, ומימוש תוך הכרת העצמי, מפגש עם המשאלות החבויות והרצון להתפתח באופן אישי וחברתי מתוך סקרנות עניין ורצון לחיות חיים מלאים וטובים יותר.

הנושאים שמלווים אותי לאורך השנים ומקבלים ביטוי בעבודתי נוגעים בנושאים של: אירועי חיים נורמטיביים ומשברים, כאבים ופחדים, מוטיבציות פנימיות וחיצוניות הדוחפות לשינוי, התמודדות עם תהליכי מעבר ומשבר במחזוריות החיים, בצד סדנאות תהליכיות השמות דגש על הנעה והנאה בחיים ובעבודה, נשים יוצרות חלום, יחסי חמות כלה לבנות את העתיד בחוכמה, הכנה לפרישה – מחשבות והרהורים סביב הגיל השלישי ועוד…

אני מבורכת לעסוק בפעילויות שהתפתחו כציר מקביל לחיי האישיים יחד עם שינויים חיצוניים ומוטיבציות פנימיות שיצרו עניין ורצון להתקדם לקראת מפגש של שאיפות ומימושן. אני מקווה כי ע"י גלישה באתר שלי תוכלו למצוא עניין באחד או יותר מהשירותים המוצעים.ןן

מרגלית כהן - פסיכותרפיסטית בחיפה

אני משוכנעת כי כדי להיות סוכנת שינוי בסביבה משתנה עלי להיות מונחית על ידי ערכים של: ידע, ניסיון ואמונה באדם ובדרך

מרגלית כהן - פסיכותרפיסטית בחיפה

אני מאמינה באדם ובדרך, ביכולתו להיות סוכן שינוי של עצמו תוך שהוא לומד להאזין לעצמו, נכון ויכול לקבל את המציאות סביבו ומניע את עצמו תוך כדי מגע וקשר עם אחרים באמצעים של חשיבה, רגש, התנסות וחוויה.

על זה כבר נאמר במסכת עבודה זרה, (דף יט) כי:

״אין אדם לומד אלא במקום שלבו חפץ"

"…יום אחר יום מוסיף ידיעה, ויום אחר יום גורע. ואין לכך סיום בזמן רק התחלה". (עמוס לויתן)

בנימה אישית: לכל תקופת גיל בחיים יש תפקידים, משימות והתנהגויות אופייניות. בכל תקופת גיל נוסף עוד משקע רגשי, רוחני חומרי או ערכי לאדם המשפיע על יכולתו לראות אירועי חיים ומצבים בדרך אחרת. המפגש הטיפולי נותן למטופל הזדמנות ייחודית למפגש אחר עשיר ושונה עם הסובייקטיביות של עצמו ושל זולתו.

מרגלית כהן - פסיכותרפיסטית בחיפה